Garanti Şartnamesi

PDF İndir -


GARANTİ ŞARTNAMESİ

 

Başkurt Motor ve Kablo San. A. Ş. sattığı tüm ürünlerin imalat ve malzeme hatalarından kaynaklanan arızalarını garanti süresi içinde bedelsiz olarak gidermeyi taahhüt eder.

1. Garanti süresi

Çekici, kamyon ve otobüsler için 200.000 km veya 24 ay, hangisi önce dolarsa. Kamyonet, minibüs ve midibüs için 100.000 km veya 24 ay, hangisi önce dolarsa. Otomobiller için 60.000 km veya 24 ay, hangisi önce dolarsa. Traktörler için 3000 saat veya 24 ay, hangisi önce dolarsa. Endüstriyel uygulamalar ve yedek parça satışlarında garanti süresi 12 aydır. Klima parçaları kompresör ve drier için garanti süresi 6 aydır.

2. Garanti süresinin başlangıcı

Garanti süresi aracın trafiğe çıktığı tarihte veya ürünün nihai müşteriye satıldığı tarihte başlar. Endüstriyel uygulamalar ve yedek parça satışları için garanti süresi nihai kullanıcıya düzenlenen fatura tarihi ile başlar.

3. Garanti şartlarının uygulanması

3.1. Müşterinin giriş kalite kontrol veya bant iadesi olarak tanımladığı ürünler eğer şartnameye uygun değil ise iade satışı Başkurt Motor ve Kablo San. A.Ş. tarafından kabul edilir. Ancak iade satışı yapılan ürünlerde bu şartlar kapsamında hiçbir hasar olmaması esastır. Herhangi bir hasar durumunda hasarın bedeli müşteriye fatura edilir.

3.2. Servis iadesi olan ürünlerin geri satışı kesinlikle kabul edilmez. Bu kapsamdaki ürünleri müşterilerin incelenmek üzere fabrikamıza göndermesi gerekmektedir. Gönderim masrafları müşteriye aittir. Başkurt Motor ve Kablo SAN. A.Ş. servis yetkililerinin ürünleri incelemesi sonucu vereceği karara göre;

a) Eğer arıza garanti kapsamında ise ürün bedelsiz tamir edilir. Tamiri mümkün olmayanlar yeni ürün ile bedelsiz değiştirilir. Bu durumda yurt içinden gelen kargo bedeli karşılanır.

b) Eğer arıza garanti kapsamı dışında kalıyor ise ürün müşteri onayı alınarak bedeli karşılığı tamir edilir. Müşteri tamir talep etmez ise arızalı ürün iade edilir. Nakliye bedelleri müşteri tarafından ödenir.

c) Servis iadesi ürünlerin, serviste değiştirildiği tarihten itibaren en geç bir ay içerisinde firmamıza ulaştırılması zorunludur. Bu zaman içerisinde gönderilmeyen ürünler için garanti şartları uygulanmaz.

4. Garanti şartları aşağıdaki durumlarda geçersizdir.

4.1. Özel uygulamalarda Başkurt Motor ve Kablo SAN. A.Ş. tarafından uygulama onayının verilmediği durumlarda,

4.2. Ürünün yetkili olmayan kişi ve kuruluşlar tarafından daha önceden tamir edildiği veya açıldığı tespit edildiğinde,

4.3. Ürünün uygun olmayan gerilim (voltaj) altında kullanılmasında ve yanlış elektrik bağlantısı yapıldığında,

4.4. Ürünün kullanım amaçları dışında hatalı uygulamalarda kullanıldığı tespit edildiğinde,

4.5. Ürün ile birlikte kullanılan diğer ekipmanların yol açtığı arızalarda,

4.6. Ürün ile birlikte teslim edilen kullanma talimatlarına uyulmadığı durumlarda,

4.7. Ürünün değişikliğe uğramış olması veya tahribat görmesi durumunda,

4.8. Başkurt Motor ve Kablo San. A.Ş. sorumlu olduğu nakliye esnasında oluşan hataların ürün teslim alındığında müşteri tarafından anında tespit ve kayıt altına alınmadığı durumlarda,

4.9. Başkurt Motor ve Kablo San. A.Ş. mesuliyeti altında olmayan nakliye esnasında ürünün zarar görmesi halinde bir arıza ve hasar ortaya çıkmışsa sorumlu tutulamaz..

4.10. Yazılım içeren ürünlerde ayar parametrelerinin müşteri tarafından bozulması veya silinmesi halinde ortaya çıkacak arızalar garanti kapsamı dışındadır. Yazılım içeren ürünlerde zaman içerisinde güncellemeler yapılmaktadır. Başkurt güncellemeleri web sitesi üzerinden veya e-posta bilgilendirmeleri ile duyurur. Başkurt Canbus Interface modülüne sahip olan müşterilerimiz (ayrıca satılmaktadır) güncellemeleri Başkurt’tan bedelsiz temin ederek kendileri yükleme yapabilirler. Yazılım güncelleme modülüne sahip olmayan müşterilere bu hizmet ücret karşılığı Başkurt fabrikasında verilmektedir. Garanti Şartnamesi 3.2 maddesi yazılım içeren tüm ürünler içinde geçerlidir.

5.Garanti Kapsamı

İşbu garanti sadece Başkurt Motor ve Kablo San. A.Ş. tarafından satılan ürünü kapsar. Başkurt un sağladığı ürün eğer bir sistemin parçasını oluşturuyorsa mutlaka firmamızdan uygulama onayı alınmalıdır. Uygulama onayı alınmadan kullanılan ürünlerimiz için garanti şartları uygulanmaz.

6.Garanti şartlarının geçerliliği

Başkurt Motor ve Kablo San. A.Ş. ürünlerini satın alan müşteri garanti şartnamesindeki tüm hükümleri peşinen kabul etmiş sayılır.

7.Yetkili Mahkeme

Anlaşmazlık halinde Sakarya İli Ticaret Mahkemeleri yetkilidir.

BAŞKURT MOTOR VE KABLO SAN. A.Ş.

Merkez

Tekstilkent Ticaret Merkezi Oruçreis Mah. Tekstilkent Cad. No:10-AN Blok No:Z02(A7 Blok No:12) ESENLER /İSTANBUL / TÜRKİYE Tel: 90 212 659 06 32 (PBX) Fax: 90 0212 659 16 42

Fabrika

1.Organize Sanayi Bölgesi 1. Yol No:35, 54582 ARİFİYE/SAKARYA /TÜRKİYE Tel: 90 264 291 01 44 (PBX) Fax: 90 264 291 06 92